Kurczak z proekologicznej fermy na stałe w ofercie Lidl Polska

1

Lidl Polska dokonuje kolejnych zmian w zakresie asortymentu tak, aby każdego dnia móc oferować klientom coraz szerszą gamę artykułów przyjaznych środowisku. Sieć wzbogaciła stałą ofertę artykułów drobiowych o kurczaka z Zielonych Ferm.

Lidl Polska nieustannie podejmuje liczne inicjatywy w celu poprawy dobrostanu zwierząt. Teraz stała oferta artykułów drobiowych została poszerzona o kurczaka z Zielonych Ferm: filet, udo, podudzie oraz skrzydła. Lidl Polska zadbał o to, aby zwierzęta dorastały  w środowisku zbliżonym do ich naturalnych warunków rozwoju. Kurczęta żywione są w 100% paszami roślinnymi, wyprodukowanymi z polskich zbóż, a miejsce chowu kurcząt zostało wzbogacone o grzędy, stanowiące element ich organicznego wzrostu. Kurczęta z Zielonych Ferm mają zapewniony dostęp do naturalnego światła oraz większą swobodę. Ponadto, zwierzęta mogą korzystać z zabawek, takich jak sznurki, tekturowe kartony, snopki czy worki z granulatem słomianym. Fermy wyposażone są w ściółkę, która umożliwia grzebanie, co jest naturalną potrzebą kurczaków.

Zależy nam na dobrostanie zwierząt, dlatego zadbaliśmy o wyższy komfort rozwoju kurczaka z Zielonych Ferm. Przede wszystkim zapewniamy odpowiednią przestrzeń dla kurcząt, co zdecydowanie zmniejsza poziom odczuwanego przez ptaki stresu. Kurczęta żywione są także wysokiej jakości paszą – wyłącznie roślinną, co również pozytywnie wpływa na ich zdrowie. Fermy budujemy tak, aby przypominały środowisko, które spełnia ich naturalne potrzeby – np. grzebanie w odpowiedniej ściółce, dostęp do naturalnego światła, zabawki do dziobania oraz grzędy na podwyższeniu. Te wszystkie działania pozytywnie wpływają na dobowy rytm dnia ptaków, co z kolei ma odzwierciedlenie w wysokiej jakości i jednorodności mięsa – mówi Dawid Leski, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju, Wipasz.

Funkcjonowanie Zielonych Ferm uwzględnia również troskę o inne aspekty ochrony środowiska

Obiekty, w których żyją zwierzęta, wyposażone są w sztuczną inteligencję dla optymalizacji procesów hodowli oraz oparte na fotowoltaice. Dzięki zastosowaniu nagrzewnic wodnych, zmniejszona została emisja CO2, a ściółka w postaci granulatu słomianego po zużyciu jest przetwarzana na nawóz organiczny lub używana w biogazowniach do produkcji zielonej energii odnawialnej.

Lidl Polska oferując kurczaka z Zielonych Ferm, zadbał również o uwzględnienie realizacji strategii REset Plastic. Produkt sprzedawany jest w opakowaniach nadających się w 100% do recyklingu oraz zawierających o 80% mniej plastiku niż standardowe opakowania używane do pakowania elementów z kurczaka. Co ciekawe, 70% papieru użytego do produkcji tacki również pochodzi z recyklingu.

źródło i fot: inf. prasowa

 

Udostępnij w

Jeden komentarz

Zostaw wiadomość