Weź pszczoły pod swoje… skrzydła!

0

Czy możliwe jest objęcie mecenatem… ula? Jak pokazuje case Roi Się, jest to możliwe! Subskrybując tu ul zainteresowana osoba bądź firma otrzymuje szansę posiadania pszczół przez 12 miesięcy  lub dłużej – opieką oraz dostarczeniem produktów z ula prosto pod drzwi zajmuje się wyżej wspomniana marka.

Roi Się to pasieka, która została założona w 2018 roku w Puszczy Ilżyckiej w województwie świętokrzyskim. Do życia powołało ją dwóch przyjaciół – Jacek (który zdecydował się na kultywowanie rodzinnych tradycji pszczelarskich) i Tomek (który w trosce o dobro środowiska zaczął zgłębiać wiedzę na temat pszczół).

Dziś Roi Się stanowi przedsięwzięcie, które z jednej strony polega na tworzeniu w pełni naturalnych produktów działających prozdrowotnie, z drugiej zaś – poprzez skupienie się na bardzo ważnym elemencie ekosystemów, czyli pszczołach – ma przyczyniać się do ochrony przyrody. Z tą ostatnią właśnie myślą powstała inicjatywa, która pozwala na… subskrypcję ula od wspomnianej marki.

Roi Się to nie tylko produkty z naszej pasieki. Głównym obszarem naszej działalności jest Roi Się w ulu, a więc miejsce, w którym oddajemy nasze ule wraz z pszczelimi rodzinami w ręce mecenasów. Co ważne, do współpracy zachęcamy zarówno osoby prywatne, jak i firmy, którym dobro pszczół i przyrody leży na sercu” – mówi Jacek Antoniewicz z marki Roi Się.

Jak to działa?

Dzięki współpracy z Roi Się zainteresowana osoba bądź firma może mieć jeden lub kilka uli, które zostaną wypełnione pszczelą rodziną.  Co ważne, subskrybując ul otrzymuje ona nie tylko możliwość adopcji własnych pszczół przez 12 miesięcy lub dłużej, lecz również certyfikat objęcia mecenatem pszczół, cykliczną komunikację opatrzoną zdjęciami oraz informacjami na temat przyrody i pszczół, a także dedykowane produkty prosto z pasieki marki Roi Się przygotowane z użyciem materiałów ekologicznych.

Jak wiemy, pszczoły są niestrudzonymi zapylaczami roślin i kwiatów, co sprawia, że mają one kluczowe znaczenie dla istnienia całego ekosystemu. Dlatego też wierzymy, że dzięki zaangażowaniu ludzi, którym nie jest obojętne środowisko naturalne, rośnie liczba pszczół, a tym samym – dzięki zapylaniu – także i liczba plonów. Jesteśmy przekonani, że Roi Się w ulu to inicjatywa, która pozwala na dbałość o dobro planety i jednocześnie głęboko wierzymy, że ratując pszczoły ratujemy świat” – podkreśla Jacek Antoniewicz.

Więcej o zasadach subskrypcji ula znajduje się pod adresem https://roisie.pl/wynajem-ula-dla-ciebie/.

źródło i fot: inf. prasowa

Udostępnij w

Zostaw wiadomość